Konkursā “Zināt ir stilīgi” uzvar Populārie cilvēki!

08.11.2016
Konkursā “Zināt ir stilīgi” uzvar Populārie cilvēki!
Zināt ir stilīgi – ir konkurss, kas tradicionāli Ropažu novadā norisinās jau vairākus gadus par godu novembra svētkiem - Valsts dzimšanas dienai.

Konkursa mērķis - sniegt iespēju jauniešiem paplašināt zināšanas par Ropažu novadu, Latvijas kultūru, vēsturi un sportu. Sekmēt jauniešu spēju orientēties vidē un sadarboties komandā, interesanti pavadīt brīvo laiku vienaudžu vidū.

Šogad, 3.novembrī, konkursā piedalījās jaunieši no Ropažu vidusskolas un Zaķumuižas pamatskolas 7.-9.klasēm. Šogad konkursam bija jauns formāts – foto orientēšanās Ropažos.

Konkursa žūrijā piedalījās Ropažu novada domes deputāts Antons Cibuļskis, Sociālā dienesta darbiniece Agnese Alksne, Ropažu vidusskolas sporta skolotājs Artis Bogdāns un Ropažu Kultūras un izglītības centra kultūras darba organizatore Katrīna Ķeķe. Viņi vērtēja skolēnu pareizās atbildes, kuras bija jāatrod kontrolpunktos.

Skolēni, ierodoties uz sacensību vietu Ropažu sociālā dienesta telpās „Dzīpari”, nezināja, kādi konkrēti būs jautājumi un arī komandas biedri tika uzzināti tikai pirms starta. Lai sadalītos komandās skolēni no Ropažu vidusskolas un Zaķumuižas pamatskolas izlozēja Latvijas pilsētu un Latvijas izcilāko, populārāko cilvēku vārdus, pēc tam jauniešiem vajadzēja sastāties pēc alfabēta atbilstoši –„ Pilsētas” un „Populāri cilvēki”, tā izveidojot divas jauktas komandas. Katrai komandai maršrutā līdzi devās neatkarīgais eksperts - Dace Ozoliņa un Māris Kalniņš, kas palīdzēja komandai orientēties un sadarboties. Paldies, pedagogiem, neskatoties uz nemīlīgo laiku viņi veica distanci kopā ar savu komandu un uzmundrināja jauniešus. Dalībniekiem starta vietā tika izsniegtas Ropažu foto objektu lapas ar noteiktiem kontrolpunktiem, kurus atrodot jāatbild uz kontrolpunktā esošo jautājumu un lapa jāpaņem līdzi, lai atgriežoties bāzes vietā sociālā dienestā „Dzīpari” to atdotu žūrijai.

Uzdevumi tika veikti operatīvi, un atgriežoties „Dzīpari” konkursa dalībniekus sagaidīja karstais dzēriens un pīrādziņi, kurus palīdzēja sarūpēt Sociālā dienesta darbinieces.

Par to, lai atgriežoties no orientēšanās jaunieši varētu noskatīties pareizās atbildes un redzēt sevi bildēs, bija atbildīga multifunkcionālo centru vadītāja Daiga Jokste un Ropažu vidusskolas 9.klases skolēni Āris, Vadims un Mārtiņš. Paldies viņiem par mērķtiecīgu un atbildīgu darbu.

Apkopojot rezultātus, žūrija par precīzāko, zinošāko un stilīgāko atzina „Populāro cilvēku” komandu, balvā dāvinot biļetes uz Rīgas Dinamo spēli 24. novembrī Arēnā Rīga, savukārt otro vietu ieguvēji – komandas “Latvijas pilsētas” dalībnieki balvā saņēma kino dāvanu kartes.

Konkursa noslēgumā Ropažu mūzikas skolas audzēkņi Niks Velmeris, Kerija Ilgaža, Kristiāna Zukule un direktore Daiga Jankovska  apsveica komandas ar Renāra Kaupera kompozīciju „Mana dziesma”.

Jautri,  sportiski un  izzinoši pavadīta diena Ropažos!

Paldies Ropažu novada Sociālā dienesta sociālajai pedagoģei Līgai Strodei – Miķelsonei par konkursa organizēšanu un tradīcijas stiprināšanu un Sociālā dienesta vadītājai Sarmītei Cibuļskai un darbiniecēm par atbalstu konkursa norisē. Paldies visiem, kas atbalstīja un palīdzēja sagatavot konkursu!

Fotogrāfijas no pasākuma

Informāciju sagatavoja

Ropažu novada pašvaldības SA daļa

 

 

Datora versija