Global Leadership Summit

05.12.2016
Global Leadership Summit
11. novembrī apmeklējām Global Leadership Summit (GLS) Latvia.

Klausījāmies lekcijas par dažādām ar līderību un vadīšanu saistītām tēmām. Lektori stāstīja par vairākiem līderības aspektiem, kā piemēram, "Kas ir degsmes spainis? Kā to piepildīt? Kāpēc līderim vajag degsmi?" un kāpēc "banānu istabas" metode ir stagnējoša uzņēmumā (Bill Hybells).

Uzzinājām, ka pastāv ne tikai I.Q. jeb intelekta koeficients, bet arī E.Q. jeb emocionālais koeficients, kas parāda cik cilvēks ir kompetents sociālās situācijās, un ka bieži vien tieši E.Q. ir svarīgāks kā I.Q. (Dr. Travis Bradberry). Iedvesmojāmies, klausoties interviju ar Melinda Gates, Geitsu fonda līdzvadītāju, kurā dzirdējām, kāpēc Geitsu ģimene nodarbojas ar filantropiju, kā tiek uzlabota dzīves situācija daudzās trešās pasaules valstīs un kā tiek atbalstītas sievietes un meitenes Āfrikā.

Patrick Lencioni vadītajā lekcijā uzzinājām, tieši kādas trīs īpašības veido perfekto komandas spēlētāju/darbinieku un kā palīdzēt saviem darbiniekiem attīstīties viņu specialitātē un personīgajā izaugsmē.

Starp dažādām translētajām lekcijām notika arī intervijas ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kā piemēram, Kārli Bardeli (vienu no diviem Latviešu jūrasbraucējiem, kuri pārairējās pāri Atlantijas okeānam), kur dzirdējām, cik svarīgi ir "nečīkstēt, bet darīt" un turēties pie nospraustā mērķa.

Pēc katras lekcijas, tika dots laiks, lai savā starpā izrunātu un izvērtētu lektoru teikto.

GLS konference - nepiespiesta un patīkama atmosfēra, kas apvienota ar izzinošām lekcijām par to, kā kļūt par labākiem vadītājiem katram savā jomā.

Tā bija izzinoša ne tikai pašreizējiem vadītājiem, bet arī īpaši iedvesmojoša skolēniem un studentiem - topošajiem līderiem. Konference mūs priecēja ar muzikāliem priekšnesumiem, kā arī kafijas pauzēm, kas lāva apspriest lekcijās dzirdēto.

Tam sekoja iedvesmojošas intervijas ar apbrīnojamiem cilvēkiem, kas mums parādīja, ka nospraužot un ejot uz savu mērki, dzīvē visu var sasniegt.

Lai gan citu apsvērumu dēļ nevarējām visi ierasties uz pasākuma otro dienu, jāpiemin, ka īpašais viesis bija grupas "Prāta Vētra" vokālists Renārs Kaupers.

Mēs vēlamies pateikties GLS organizatoriem un tiem Latvijas uzņēmējiem, kas ļāva pasākumam notikt, un mums, kā Ropažu vidusskolas skolēniem, ierasties uz pasākumu bez maksas. Paldies arī Ropažu vidusskolas skolotājam Ilvaram Ieviņam par to, ka informēja mūs par pasākuma norisi un nodrošināja ar transportu.

GLS - noderīgs un izzinošs pasākums, kas deva vērtīgas atziņas par dzīvi, biznesu un attieksmi pret darbiniekiem, kolēģiem un citiem cilvēkiem.

 

Ropažu vidusskolas skolēni

Datora versija