Garkalnieši viesojas Ropažu Mūzikas un mākslas skolā „Rodenpois”

19.03.2018
Garkalnieši viesojas Ropažu Mūzikas un mākslas skolā „Rodenpois”
Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās pamatskolas mūzikas programmu audzēkņi 2018. gada 8. martā devās ciemos pie Ropažu Mūzikas un mākslas skolas „Rodenpois” mūziķiem, lai atkal, nu jau otro reizi, kopīgi muzicētu.

Šī koncerta programma bija balstīta uz kolektīvo muzicēšanu - klavieru duetiem un trio, vijolnieku un sitaminstrumentu spēles programmu ansambļiem, kā arī jauktiem ansambļiem. Skaņdarbu dažādībā katrs varēja atrast savai sirdij tīkamo - no pasaules klasiķiem līdz latviešu tautas dziesmu aranžijām mūsdienu ritmos un R.Paula melodijām.

Interesanti bija vērot, kā vienā kolektīvā apvienojušies Ropažu skolas sitaminstrumentu spēles, flautas, saksofona un klavierspēles programmu audzēkņi, izpildot H.Zimmera skaņdarbu „Madagaskaras tēma”. Ja vien pievēra acis, tad katrs klausītājs varēja iedomāties, ka atrodas siltās zemēs, kur tālumā skan bungu un neparastu melodiju skaņas…

Ropažu skolas ģitāristu ansamblis savus klausītājus aizveda uz Spāniju, izpildot Ž.Bizē operas „Karmena” fragmentu, bet mūsu skolas saksofonistu kvartets izpildīja J.S.Baha „Burre”. Cik gan interesanti izskanēja N.Paganini skaņdarbs „La Campanella” ropažnieku klavieru trio izpildījumā, kuram pretstatā  - draiskais mūsu skolas sitaminstrumentu spēles audzēkņu V.Sala „Bungā zaķi uz akmeņa” atskaņojums.

Ir lieliski, ka esam tik dažādi, bet visus apvieno mīlestība pret mūziku un prieks par citu veiksmēm!

Ļoti iepriecināja zāles reakcija koncerta laikā, jo varēja just, ka sanākuši cilvēki ar kopīgām interesēm.  Elpu aizturējuši, klausītāji juta līdzi katram dalībniekam un, ja nu kādam gadījās kļūdīties, tad zāle sastinga un bija dzirdamas atvieglotas nopūtas, kad jaunie mūziķi tika galā ar kādu aizķeršanos, turpināja muzicēt un godam pabeidza iesākto skaņdarbu. Tas liecina, ka abās skolās bērni ir pieraduši muzicēt kolektīvos, ka darbs ir sistemātisks un labi pārdomāts, iemācot bērniem ļoti nepieciešamo prasmi – prasmi neapjukt nestandarta situācijā un izjust savus muzicēšanas partnerus, saprast viņus bez vārdiem, tikai ar skatienu vai elpas vilcienu.

Noslēgumā Ropažu Mūzikas un mākslas skolas „Rodenpois” direktore teica, ka „šis ir neparasta formāta koncerts klasiskai mūzikas skolai, bet tikai kolektīvos muzicējot var attīstīt prasmi sadarboties vienam ar otru, ieklausīties un sadzirdēt savu muzicēšanas partneri! Tā ir arī atbildība – katram sava un visiem kopīga!”.

Paldies Ropažu un Garkalnes skolēniem, kuri piedalījās koncertā!

Ropažu skolas skolēniem: Kristiānai Zukulei, Mārim Kriņickim, Sindijai Uzuleņai, Mārtiņam Oleksānam, Markusam Liepiņam, Robertam Aleksandrovam, Evai Guļevskai, Jēkabam Zuteram, Artūram Lunam, Jurim Šeršnovam, Beatrisei Mužikai, Elīzai Kuntsbergai, Aigaram Vavilovam, Paulai Vīgantei, Agnesei Bleidelei, Elīnai Kalniņai, Kristeram Elvim Druseikam, Zandai Zelmai Lecei.

Garkalnes skolēniem: Terēzei Rosickai, Intaram Tomsonam, Marijai Jurei, Anastasijai Leonidovai, Ancei Bringulei, Akvelīnai Sitņikai, Sofijai Āboltiņai, Emīlijai Rosickai, Kristoferam Tālbergam, Fricim Bičukam, Jēkabam Tarandam, Patrīcijai Skrickai, Krišam Klibinskim, Leonīdam Čupriņinam, Kārlim Palmam, Annijai Bildartei, Rūtai Zibenei, Elzai Grudulei, Andrejam Pavlānam, Valteram Seržānam, Artim Tomsonam.

 

Paldies Ropažu skolas skolotājai Inesei Paurai, kura uzsāka šo lielisko abu skolu sadarbības projektu un direktorei Daigai Jankovskai, par sirsnīgo uzņemšanu!

Paldies visiem Ropažu un Garkalnes mūzikas programmu pedagogiem- I.Lielbārdei, A.Teterovskai, V.Fedosejevam, D.Lunai, L.Auzānei, R.Missam, M.Kokaram, V.Dubrovai, I.Igaunei, E.Railam, A.Zambarei, I.Jercumam, kuri sagatavoja šo unikālo koncertu un piedalījās tajā, atbalstot savus skolēnus un ikvienu skolēnu, kurš piedalījās koncertā!

Garkalnes skolas administrācijas vārdā – Inga Pelcmane

 

Attēlā – Terēze Rosicka un Intars Tomsons atklāj koncertu.

 

Datora versija