Garkalnes un Langstiņu bērnudārzos mācīsies ciparu pareizrakstību

23.09.2021
Garkalnes un Langstiņu bērnudārzos mācīsies ciparu pareizrakstību
Augusta beigās projekta “Sabiedrība ar dvēseli 2021” ietvaros izdota grāmata "Ciparu pareizrakstība".

Grāmatas autore Laura Graudiņa, kas ikdienā vada glītrakstīšanas pulciņa nodarbības bērniem, grāmatā dalās ne vien ar darba lapām un radošiem uzdevumiem bērniem vecumā no 4-7 gadi, bet arī sniedz metodiskos norādījumus un vadlīnijas ciparu 0-10 pareizrakstībā. Lai cipariņi bērniem šķistu draudzīgāki, tos ilustrējusi un par dzīvnieciņiem pārvērtusi topošā māksliniece Rūta Graudiņa (12 gadi), kas datorgrafikas iemaņas tikai nupat apguvusi Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošajā pamatskolā.

Grāmata ir unikāla ar tajā iekļauto metodiku, kas nelīdzinās citiem ciparu rakstītprasmes apguves materiāliem, jo grāmatas autore sniegusi padomus un idejas, kā apgūt ciparu pareizrakstību izmantojot kaligrāfijas principus, sadalot ciparus pa elementiem. Grāmatā iekļautas vadlīnijas un norādes katra cipara pareizrakstībā, roku lelles Burtnieks niekošanās pantiņi, kas palīdz vieglāk iegaumēt rakstīšanas secību un līnijas vilkšanas virzienus. Tālāk seko darba lapas, kas sadalītas atbilstoši vecumposmiem un bērnu attīstības pakāpēm – 4, 5, 6 un 7 gadi, kā arī grāmatas noslēgumā doti ciparu šabloni un idejas radošajiem darbiņiem. Grāmatā kopumā ir 74 lapaspuses, kas pilnas ar padomiem, praktiskiem un radošiem uzdevumiem.

Projekts norisinājās no 1.05.-31.05.2021. un to realizēja biedrība Kultūras un izglītības studija “Talantu pilsēta”.  Vasaras laikā notika intensīva sadarbība ar izdevniecību un tika sagatavots grāmatas makets. Pateicoties Garkalnes novada domes finansiālajam atbalstam augusta beigās tika nodrukātas 200 mīkstā sējuma grāmatas (74 lpp). un tās dāvanā saņēma 5 un 6 gadnieku grupiņu bērni Garkalnes pii “Skudriņas” un Langstiņu pii “Čiekuriņš”.

Ciparu pareizrakstība ir tikpat svarīga, kā burtu glītrakstīšana, jo cipari un skaitļi ir mūsu ikdiena, ne vien pildot matemātikas uzdevumus, bet arī pierakstot skaitu, daudzumu, datumu utml.

Grāmata tapusi projekta “Sabiedrība ar dvēseli 2021”  ietvaros un tā ir pieejama bez maksas tikai projekta pieteikumā definētajai mērķauditorijai. Grāmatas autortiesības ir aizsargātas. Izdevumu reproducēt kopēt vai citādi pavairot bez projekta īstenotāja rakstiskas atļaujas ir aizliegts.

 

Lai izdodas glīti un skaisti cipariņi,

Laura Graudiņa

Glītrakstīšanas pasniedzēja

 

Datora versija