Domes vadība un deputāti novērtē izglītības iestāžu gatavību jaunajam mācību gadam

03.09.2018
Domes vadība un deputāti novērtē izglītības iestāžu gatavību jaunajam mācību gadam
Arī šogad pavisam neilgi pirms Jaunā mācību gada sākšanās, Ropažu novada domes vadība un deputāti apmeklēja novada izglītības iestādes un iepazinās ar to gatavību jaunajam mācību gadam.

Domes vadība un deputāti tikās ar  izglītības iestāžu vadītājiem, pārrunāja aktuāli risināmos jautājumus  un problēmas.

Lielākas vai mazākas pārmaiņas šogad skārušas gandrīz ikvienu izglītības iestādi. Zaķumuižā gan pamatskolas, gan pirmsskolas telpas ir gatavas uzņemt audzēkņus. Mācību procesa nodrošināšanai maksimāli tiek izmantotas visas telpas, skolas aktu zāle labiekārtota, ierīkojot gaisa kondicionieri, lai nodrošinātu gaisa padevi zālē lielu pasākumu norises laikā. Pie skolas šobrīd tiek veidots arī stāvlaukums automašīnām, lai uzlabotu esošo situāciju ar automašīnu novietošanu, taču paralēli tam tiek diskutēts par satiksmes organizācijas izmaiņām pie skolas, lai nodrošinātu lielāku drošību skolas apkārtnē rīta un dienas laikā.

Arī PII "Annele" veiksmīgi sagatavojusies jaunajam mācību gadam, gan pedagogi gan arī bērnudārza telpas ir laikus savestas kārtībā. Taču tika runāts par ikdienas mācību procesu un skolotāju darbu, kopumā no deputātu sarunām ar vadību izkristalizējās svarīgs jautājums par skolotāju aizvietošanu slimības laikā, kad ir situācijas, kurās ļoti trūkst pedagogu grupiņās un esošie skolotāji ir pārslogoti. Šādu situāciju risināšanai ir izveidota speciāla vakance – skolotāja aizvietotājs.

Ropažu Mūzikas un mākslas skola jaunajā mācību gadā tikusi pie uzlabotas un atjaunotas zāles. Veikto remontdarbu laikā Mūzikas skolas zāle kļuvusi daudz gaišāka, un arī akustika zālē ir lieliski piemērota muzicēšanai. To apliecināja arī Mūzikas skolas jauno mūziķu sniegtais koncerts par godu jaunās zāles nelieliem svinīgās atklāšanas svētkiem.

Savukārt Ropažu vidusskola vēl dažas dienas pirms jaunā mācību gada sākuma steidza savest kārtībā skolas iekštelpas, krāsojot, tīrot un kārtojot. Darbu daudz, bet laika pavisam maz, taču skolas darbinieki ir pārliecināti, ka darbus izdosies pabeigt laikā.

 

 

Datora versija