Astoņpadsmit Pierīgas mācību iestādes ieguvušas starptautisko Zaļā karoga balvu

09.09.2016
Astoņpadsmit Pierīgas mācību iestādes ieguvušas starptautisko Zaļā karoga balvu
125 Latvijas izglītības iestādes šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēmušas starptautisko ekoskolas nosaukumu un Zaļā karoga balvu. To vidū ir arī 18 Pierīgas mācību iestādes.

Ekoskolu programma savas darbības Latvijā 14 gadu laikā ir ieguvusi ievērojamu popularitāti – šobrīd tajā darbojas jau vairāk nekā 200 izglītības iestādes – ne tikai skolas, bet arī pirmsskolas un augstskolas, informēja Vides izglītības fondā.

Programmas atpazīstamākais elements ir starptautiskā Zaļā karoga balva, ko saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā. Šīs balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu mācību gadu un ikreiz jānopelna, visa gada garumā organizējot jēgpilnus vides izglītības pasākumus skolā un veicinot apkārtējās sabiedrības līdzdalību tajos.

Šajā mācību gadā starptautisko Zaļo karogu saņems 125 izglītības iestādes, to vidū privātā pirmsskola "Patnis" Ādažos, Babītes novada pirmsskolas izglītības iestāde (PII) "Saimīte", Babītes vidusskola, Piejūras internātpamatskola Carnikavas novadā, Daugmales pamatskola, Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskolas pirmsskola, Ikšķiles Brīvā skola, Mālpils internātpamatskola, Olaines 1. vidusskola un tās struktūrvienība Olaines sākumskola, Olaines 2. vidusskola, Olaines PII "Magonīte", Ropažu novada PII "Annele", Ropažu vidusskola, Siguldas PII "Ieviņa", Stopiņu novada domes PII "Pienenīte", Ulbrokas vidusskola un Zvejniekciema vidusskola.

Vēl 57 Latvijas izglītības iestādes ikgadējā ekoskolu apbalvošanas pasākumā 19. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā saņems diplomu un Latvijas ekoskolas nosaukumu. Tā ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu.

No Pierīgas mācību iestādēm šo atzinību izpelnījušās Ādažu vidusskola, Babītes PII, Baldones vidusskola, Mālpils novada vidusskola, Mārupes novada PII "Zeltrīti", Salaspils novada PII "Daugaviņa", Saulkrastu PII "Rūķītis" un Tīnūžu pamatskola.

Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai skolas kolektīvam, bet arī pašvaldībai, kurā skola atrodas, jo sabiedrības līdzdalības veicināšana ir viens no nozīmīgākajiem Ekoskolu programmas aspektiem, un skolas ciešā sadarbībā ar vietējo pašvaldību mērķtiecīgi īsteno aktivitātes, kas veicina efektīvu apkārtējās vides pārvaldību.

 

Pārpublicēts no www.aprinkis.lv

Datora versija